Fólie

Prečo ochranna laku je potrebná?

Výrobcovia áut používajú prírodne laky (laky na vodnej báze), hrúbka laku je velmi tenká a velmi rýchlo 

sa poškodí. Z naších skúsenosti už po týždni jazdenia bez ochrany laku sú viditelné poškodenia karosérie od kamienko.

Preto je ochranna laku potrebná a ochranna laku Xpel je tou najlepšiou voľbou pre vaše auto je schválená niektorými výrobcami aut 

ako Tesla,GM,Ford....

Prečo Xpel? 


V súčasnej dobe je na trhu viacero značiek ochranných fólií, medzi ne patrí aj XPEL. Označiť fóliu, ktorá je najlepšia na svete sa nedá, ale určite vieme , že najprestížnejšie a najväčšie firmy, ktoré sa zaoberajú aplikáciou ochranných fólií a detailingom,  používajú výhradne  ochranné fólie značky XPEL.

Xpel fólie sú vyrábané v USA od roku 1997. Táto ochranná fólia ale vyniká nad rámec svojou funkčnosťou, ktorou dôkazom je aj garancia 10ročnej záruky od výrobcu. Kým ostatné fólie časom zožltnú, popraskajú alebo sa začnú lúpať, XPEL  fólie zostávajú číre a výhodou je samoregeneračný efekt, pri ktorom záruku ani nebudete potrebovať. Prvou fóliou na trhu bola XPEL Ultimate, pri ktorej ako prvý použili technológiou samoliečenia.  Od tej doby bola fólia mnohokrát vylepšená, čo vedie k tomu, že dnes máme na trhu  XPEL Ultimate Plus. Xpel Ultimate plus je fólia s vysokým leskom a taktiež s možnosťou samoregenerácie, čo dodáva filmu extrémnu odolnosť voči UV žiareniu a tým predchádza zažltnutiu. Znamená to, že ľahšie škrabance stačí obliať horúcou vodou, alebo vystaviť auto na slnko a po pár minútach ľahké škrabance zmiznú. V prípade väčšieho poškodenia fólie, lak zostáva nepoškodený a fólia je absolútne bezpečne odstrániteľná z originálneho laku a vymenená za novú fóliu. Fólia je odolná aj voči čistiacim prostriedkom, riedidlám na lak...

Inštalácia tejto fólie vedie k dokonalému výsledku, minimálnym zmenám textúry vrchného laku, čistote, vynikajúcej priľnavosti, hydrofóbnosti vrchného laku a spolu so samoregeneráciou tvoria najlepšiu ochranu laku.

Každá fólia Xpel je vyrezaná tak, aby dokonale zodpovedala Vášmu vozidlu. Prostredníctvom softweru DAP od @xpeltech môžme aplikovať fóliu bez zbytočného odpadu.

My si skutočne myslíme, že XPEL Ultimate Plus je  víťazom zo všetkých výrobcov ochranných fólii, ktorí sú dnes na trhu.  Na základe špičkovej záruky, podpory zákazníkov a vývoja produktov máme pocit, že XPEL je najlepšou ochrannou fóliou na trhu.  Preto u nás a naších zastúpeniach aplikujeme výlučne Xpel fóliu.

Chráňte vaše nové vozidlo ešte dnes!

Xpel Ultimate Plus - 200mic. najpokrokovejšia samoregeneračná ochranná fólia na trhu

 • Samoregenerácia - Po vystavení ochrannej fólie na teplo sa zlepšia vlastnosti fólie a časom sa eliminujú jemné škrabance. 
 • Odolnosť voči škvrnám - Znečistenie vozovky, ani znečistenie ovzdušia nikdy nezanechajú farebné, ani žlté stopy na fólii a ani nezničia kvalitu fólie.
 • Záruka - Ochranná fólia Xpel  Ultimate Plus je vyvinutý tak, aby povrchový lak na vozidle bol v nepoškodenom stave, v čom sa odráža 10 ročná záruka.Ochranná fólia Xpel Ultimate Plus je na nerozoznanie od továrenskej farby. Odborná inštalácia je ďalším faktom, ktorý urobí Vaše auto dokonalým.
 • Grafický softwér  obsahuje veľkú databázu šablón vyrobených špeciálne pre značku auta a konkrétny model vozidla tak, aby ste pred aplikáciou ochrannej fólie nemuseli odstraňovať z auta žiadne odznaky či panely. Ochranná fólia sa vyrezáva pomocou plotra a DAP softwaru od @xpeltech (najväčšia databáza presných šablón všetkých značiek vozidiel). Vďaka softwaru dokážeme s precíznou presnosťou vyrezať fóliu na požadovaný diel podľa značky a typu vozidla. S touto kombináciou získate presné zarovnanie okolo parkovacích senzorov, presné oblúky, presné a rovné rezy a úsporu materiálu.
 • Trvanlivosť - XPEL ULTIMATE PLUS predstavuje vynikajúcu ochranu pred akýmkoľvek poškodením nárazom drobných predmetov, ktoré vás môže postretnúť na cestách.

XPEL STEALTH - 200 mic. matná, tiež so samoregeneráciou

 • Samoregenerácia -  Ochranná fólia chráni váš lak a zároveň dosiahnete krásny saténový vzhľad, ktorý nemení pôvodný exkluzívny matný vzhľad od výroby.
 • Saténový finiš -  Ochranná fólia Xpel Stealth sa prispôsobí továrenskému lakovaniu natoľko, že po úspešnej aplikácii sa stane prakticky neviditeľným. S finišom, ktorý je jednotne hladký nebudete schopný rozoznať, kde končí jedna časť a kde začína ďalšia.
 • Údržba -  Údržba matných povrchov je ťažšie udržateľná a opraviteľná, no vďaka ochrannej fólii Xpel Stealth umožňuje ľahšie umývanie a aj sušenie, bez poškodenia laku.
 • Záruka a trvanlivosť - Rovnako ako ochranná fólia Xpel Ultimate Plus, tak aj fólia Xpel Stealth má vynikajúcu ochranu pred poškodením a poskytovaná záruka je taktiež 10 rokov.
 • Aplikácia - Grafický softwér obsahuje veľkú databázu šablón vyrobených špeciálne pre značku auta a konkrétny model vozidla tak, aby ste pred aplikáciou ochrannej fólie nemuseli odstraňovať z auta žiadne odznaky či panely. Ochranná fólia sa vyrezáva pomocou plotra a DAP softwaru od @xpeltech (najväčšia databáza presných šablón všetkých značiek vozidiel). Vďaka tomuto softwaru dokážeme s precíznou presnosťou vyrezať fóliu na požadovaný diel podľa značky a typu vozidla. S touto kombináciou získate presné zarovnanie okolo parkovacích senzorov, presné oblúky, presné a rovné rezy a úsporu materiálu.

 
VYMENili SME ZA LEPŠIE 
Ako jediný a prvý na Slovensku sme sa zúčastnili školenia a tak sa stali súčasťou najväčšej siete vo  svete v oblasti ochranných filmov XPEL (made in USA) 
Prečo XPEL?
XPEL je najväčším lídrom  vo  svete so sídlom v USA,  je špičkou  v oblasti ochranných filmov laku ako jediný ma špičkový produkt Xpel ultimate, ktorý je jedinečný svojími  vlastnosťami  SELF HEALING (samoregenerácia) čo znamená, že ľahké škrabance a odreniny sa samé zotavia a Vaše auto je stále ako nové. V druhom rade ako jediný majú a stále vyvíjajú softvér design Access Program DAP pre rezanie šablón špecifických pre Vaše auto ( už žiadne rezanie na karosérií Vášho auta), pomocou tohto programu a rezacieho plotra vyrežeme presné tvary jednotlivých dielov ako nárazník, kapota, blatníky, svetlá, spätné zrkadlá ba aj celé auto. V tretom rade ako jediný majú program starostlivosti o ochranný film a to sú špeciálne čističe, šampóny a vosky. 
Xpel Chráni vaše investície
Kúpili ste si auto a chcete ho mať stále ako nové? Ochráňte  ho pomocou ochranných filmov XPEL ULTIMATE s 10 r. životnosťou a samoregeneráciou,  XPEL EXTREME so 7 r. životnosťou alebo XPEL STEALTH s ktorým dosiahnete saténový matný vzhľad a majte tak auto jedinečné a chránené od škrabancov, kamienkov, hmyzu a miazgy stromov. 
Čo je XPEL ochranný film 
XPEL je číra ochranná fólia ktorá chráni lak Vášho auta a stále ho udržiava ako nový, je ľahko a na 100% bezpečne odstrániteľný z továrenského laku.
Inštalácia a starostlivosť o ochranný film XPEL
XPEL Inštalačný Gel 
XPEL Inštalačný Gel  je špeciálne vyvinutý pre maximálnu ovládateľnosť  počas inštalácie, bez toho aby bol klzký pocit na vašich rukách. Xpel Gel  je už namiešaný, nie je ho treba riediť. Tento výrobok je určený pre riešenie bežných problémov s inštaláciou, ako je striebrenie, strata priľnavosti a dokonca zachytené nečistoty.  Urychľuje inštaláciu.
Starostlivosť 
Flawless Finish Rinse Free auto šampón 
XPEL Flawless Finish  auto šampón sa skladá z jedinečnej formulácie, ktorá obalí nečistoty s mazacím polymérom a tak zabraňuje poškrabaniu alebo poškodenie  laku. Zmiešajte 0,3 dcl s 3,5l  vody a máte rýchly, bezpečný a účinný spôsob, ako vyčistiť svoje auto kedykoľvek a kdekoľvek bez neporiadku. Jednoducho utrieť  a osušiť! 
Ako často umývať s Flawless Finish Rinse Free auto šampónom?... ako často chcete alebo  pred voskovaním ochranného filmu.
XPEL Paint Protection Film Sealant
XPEL Sealant  je akrylový polymérový produkt, ktorý je účelne vyrobený k ochrane akéhokoľvek alyfatického ochranného filmu plyuretanovej  hmoty a tak tvorí  bariéru proti pôsobeniu UV žiarenia. XPEL Sealant  bude  znižovať  vstrebávanie znečisťujúcich látok, dechtu a peľu, rovnako ako sfarbenie z  kyslého dažďa, tvrdej vody a chýb až o 90%. Pretože tento produkt je navrhnutý špeciálne pre alyfatický polyuretán je oveľa odolnejší na Paint ochrannom  filme , než ostatné vosky a leštidlá. Použiím XPEL Sealant vosku získate maximálnu ochranu.
Ako často používať vosk XPEL SEALANT
Pre XPEL ULTIMATE sa doporučuje voskovať  v závislosti na tmavosti farby Vášho auta. Ak je vozidlo tmavej farby  doporučuje sa  v letných mesiacoch voskovať raz za mesiac  a v chladnejších a zimných  raz za 2 mesiace. Ak je vozidlo svetlejšiej farby v letnom období raz za 1,5 mesiaca a v chladnejších raz za 3 mesiace. Pred voskovaním je dobre umyť auto šampónom  XPEL Flawless Finish a týmto  získate 100% ochranu filmu.
Pre XPEL EXTREME  sa doporučuje voskovaľ  tiež v závislosti na tmavosti farby Vašho auta.  Ak je vozidlo tmavej farby  doporučuje  sa v letných mesiacoch voskovať raz za dva týždne  a v chladnejších a zimných raz za mesiac. Ak je vozidlo svetlejšiej farby v letnom období raz za mesiac a v chladnejších raz za dva mesiace. Pred voskovaním je tiež potrebné umyť auto šampónom  XPEL Flawless Finish a dosiahnete  100% ochrany  filmu.
Flawless Finish čisťič
XPEL Paint Protection Film Cleaner je navrhnutý tak, aby extrahoval  väčšinu usadenín v oblasti životného prostredia,  ako je decht, olej, škvrny od tvrdej vody  a ďalších nečistôt z ochrannej fólie. Jeho hĺbkové čistenie  obnoví  jas a lesk čerstvo nainštalovaného vzhľadu  pôvodného filmu.

Shark HP vám zabezpečí:

 • ochranu voči teplu

 • vyššie súkromie

 • vysokú ochranu proti UV žiareniu

SKYFOL SHARK HP – OSVEDĆené RIEŠENIE

Tieto najpopulárnejšie autofólie vám zabezpečia súkromne (stmavením skiel auta) a taktiež ochranu voči teplote interiéru. Fólia SkyFol Shark HP je hlboko sfarbená (pokovaná štruktúra) a tým, že obsahuje hliníkovú vrstvu dokáže chrániť voči teplu. Dvojitá vrstva zabezpečuje ochranu proti poškrabaniu. Neutrálna čierna farba tejto autofólie vylepšuje vzhľad skiel na aute. Na fólie SkyFol Shark HP sa vzťahuje 7 ročná záruka.

Shark HP 05

Shark HP 15

Shark HP 20

Shark HP 35

Shark HP 50

Svetelná priepustnosť

7%

17%

27%

33%

51%

Hrúbka

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

Reflexia

7%

7%

7%

7%

8%

UV-filtrácia

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

Min. 99%

IR-zadržanie

44%

44%

44%

44%

44%

AUTOFÓLIE SHARK NT

Tento americký produkt predstavuje najvyššiu radu medzi autofóliami. Fóliu Shark NT charakterizuje najmodernejšia výrobná technika, najtrvácnejšia patentovaná farba (neobsahuje kov), inovatívne lepidlo. Dvojitá vrstva proti poškrabaniu Vám zabezpečí dokonalejšiu ochranu vášho vozidla. Aj v tom najsvetelnejšom odtieni vynikajúco reflektuje teplotu. Vyskúšajte najvyššiu radu autofólií akú môžete mať. Zákazník získava 10 ročnú záruku od výrobcu.

Ochrana proti žiareniu UV

Čiastočky odrážajúce UV žiarenie nachádzajúce sa v poliestry a v lepidle, zabezpečujú až 99 %-nú ochranu. Túto funkciu napĺňajú aj po niekoľkých rokoch.

Kvalita pre Náročných

Shark NT05

Shark NT20

Shark NT35

Shark NT50

Shark NT70

Shark NT8

Štruktúra

Multi layer sputtered

Multi layer sputtered

Multi layer sputtered

Multi layer sputtered

Multi layer sputtered

Multi layer sputtered

Farba

čierna

čierna

čierna

čierna

čierna

Hrúbka

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

38 mikrónov

Priepustnosť svetla

6%

16%

33%

53%

67%

80%

Reflexia

5%

6%

6%

7%

7%

7%

Filtrácia

99%

99%

99%

99%

99%

99%

Zadržaná slnečná energia

59%

56%

53%

48%

44%

43%

AUTOFÓLIE – SÉRIA SKYFOL SHARK

Autofólie Skyfol Shark Vám zabezpečia vyšší komfort a bezpečnosť pri jazde s autom.

Jedinečný vzhľad a ochrana proti nazeraniu do auta s fóliami Skyfol Shark

Vďaka širokej ponuke verzií si dokážete vybrať tú správnu, ktorá dodá vášmu autu ten správny vzhľad.  S jedinečným radom dekoračných fólií - imitáciou karbónu, hliníkového vzhľadu alebo matného vzhľadu – dokážete zvýrazniť krivky karosérie vášho auta. Fólie Clear Shield Pro vám ochránia vozidlo aj od nežiaducich škrabancov od kamienkov. Za pomoci Skyfol Shark dokážete zatemniť sklá auta.

Najvyššia úroveň tepelnej ochrany s fóliami Skyfol Shark

Na rozdiel od bežných autofólií, ktoré poslúžia len na stmavenie skiel, získate s najpopulárnejšími Skyfol fóliami aj tepelnú izoláciu tzn. blokuje teplotu. Nie len že chránia pred slnečným žiarením, zabraňujú zohrievaniu interiéru vozidla ale aj zvyšujú výkon klimatizácie.

UV-ochrana

Vďaka špeciálnej vrstve, ktorou sú opatrené všetky fólie od Skyfol získavajú cestujúci potrebnú ochranu pred škodlivým UV-A a UV-B žiarením, ktoré môžu zapríčiniť rôzne kožné ochorenia. Taktiež ochránia interiér pred vyblednutím.

Ochrana proti črepinám s fóliami Skyfol Shark

Použitím Skyfol Shark fólií znižujete možnosť rozbitia skla na črepiny nakoľko fólia spevňuje sklo a taktiež sťaží krádež auta cez sklo.

Garantovaná kvalita a záruka od výrobcu
Hlavným dodávateľom fólií Skyfol Shark je uznávaný výrobca Commonwelth Laminating and Coating company, ktorý vyrába autofólie podľa individuálnych požiadaviek Skyfolu, aby zaručila nenapodobiteľnosť značky. Na naše autofólie je poskytovaná záruka priamo od výrobcu.

Bezchybná realizácia a praktické Skyfol osvedčenie
Spoľahnite sa na našich certifikovaných pracovníkov, ktorí odvedú bezchybnú prácu. Všetky autofólie Skyfol sú schválené MDPT SR. Po montáži autofólií dostanete očíslované osvedčenie, ktoré je opatrené ochranným hologramom.

STAVEBNÉ OKENNÉ FÓLIE - SÉRIA THERMOPROTECT

Okenné fólie SkyFol ThermoProtect dokážu zlepšiť vlastnosti vašich okien tým, že zvýšia účinnosť tepelnej izolácie a ochranu proti UV žiareniu, znížia oslepujúce lesknutie, zabránia nazeraniu do interiéru a predchádzajú rozbitiu skla na črepiny. Vďaka týmto výhodám môžete docieliť zníženie energetických nákladov a zároveň zvýšiť bezpečnosť a pohodu. Široká ponuka výrobkov zabezpečí dokonalé riešenie pre Vaše potreby.

Zníženie nákladov na energiu s fóliami Skyfol ThermoProtect

Mnohokrát sa stretávame s javom nazývaným skleníkový efekt, vďaka ktorému sa zvyšuje teplota vzduchu v miestnosti, kde ten vzduch je uzavretý a necirkuluje. To nás núti zapínať klimatizáciu, čím zvyšujeme svoje náklady. Použitím okenných fólií SkyFol ThermoProtect môžete predísť týmto nákladom.

Energetický audit

Vďaka všeobecným údajom v tabuľke si môžete orientačne zistiť účinnosť jednotlivých druhov fólii, nakoľko boli merané na jednovrstvovom skle. Konkrétny vplyv pre Váš rozpočet, Vám vieme ukázať presne vďaka meracím nástrojom na mieste aplikácie.

Ochrana pred teplom s fóliami Skyfol

Pri administratívnych budovách často nastáva problém s rozdielnou teplotou, čo sťažuje prácu na pracovisku. Zväčša  na južnej a juhovýchodnej strane objektov cez sklo preniká veľké množstvo tepla, čo sťažuje prácu pri oknách. Používaním klimatizácie zas v severnej časti objektov je zamestnancom chladno. Použitím okenných fólií SkyFol ThermoProtect dokážete spríjemniť pracovisko pre svojich zamestnancov.

Výhody fólií Skyfol v zime

Faktom je, že v zime uniká teplo aj cez sklo, preto použitím fólií môžete zabrániť tomuto úniku. Na základe našich meraní infračerveného žiarenia v strednej vlnovej dĺžke môžeme vyhlásiť, že naše fólie Skyfol ThermoProtect SI a P sú vhodné na zníženie úniku tepla cez sklá v zime. Najlepším riešením v našej ponuke je fólia Skyfol ThermoProtect SI 15 LE, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre riešenie tohto problému.

Unikátny moderný vzhľad

Mnohokrát sa stáva, že použitím ThermoProtect fólií nadobudne budova nový vzhľad.  Použitím našich fólií dosiahnete obmedzenú priehľadnosť s moderným, homogénnym vzhľadom.

Garantovaná kvalita a záruka od výrobcu

Skyfol fólie sú výrobky popredných amerických výrobcov, na ktoré sa vzťahuje záruka priamo od výrobcu.

Stála ochrana proti UV- žiareniu 

Fólie od Skyfolu sú opatrené špeciálnou vrstvou na odrážanie UV žiarenia, aby Vás ochraňovali od škodlivých žiarení UV-A a UV-B, ktoré môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia a spôsobujú vyblednutie interiéru. Ak chcete ochrániť zdravie a zachovať farbu interiéru použite fólie SkyFol!

Tabuľka výkonnostných údajov

Parametre fólií Skyfol ThermoProtect sú udané v tabuľkách, pre ľahšie porovnanie s ostatnými značkami. Dôležité ale je pri porovnávaní všímať si na akom hrubom skle boli merania uskutočnené. Či to bolo 6 mm hrubé sklo ako pri Skyfol alebo len 3 mm, nakoľko táto skutočnosť môže skresliť výsledky.

Kvalitné aplikovanie

Kvalitná aplikácia fólie ovplyvňuje životnosť fólie. Vyberte si profesionálov .

Záruky a osvedčenie od Skyfolu
Od našich montážnikov dostanete po aplikácii Osvedčenie, ktoré obsahuje záručnú dobu a iné dôležité údaje o aplikovaných fóliách.